nasze usługi

Strategie marketingowe

Strategie marketingowe są jedną z naszych kluczowych kompetencji. Doświadczony biznesmen wie także, że w każdym projekcie związanym z zarządzaniem marki, strategia to najważniejszy etap pracy. Sukces ma wielu ojców, ale porażka najcześciej jednego – strategię…

co robimy

Kreowanie marki i produktu

Od analizy otoczenia konkurencyjnego, celów biznesowych, poprzez warsztaty kreatywne, generowanie pomysłów, aż po precyzyjne określenie marki na poziomie struktury, osobowości, wymiarów i archetypów marki. A potem strategia “go-to-market”, kampanie marketingowe, reklamowe. Wszystko zaplanowane i skutecznie wdrożone.

Innowacje marek, produktów i usług

Żyjemy w dekadzie konwergencji produktowej, łatwego dostępu do produktów OEM , powszechności marek własnych sieci sprzedażowych, łatwości kreacji “micro-brandów” w sieci niemal przez każdego. Jeśli chcemy dziś stworzyć markę zauważalną, efektywną sprzedażowo, tanią w komunikacji reklamowej (“samonośną”), to musimy ją stworzyć w innowacyjny sposób. My w tym potrafimy pomóc. Mamy na koncie kilka takich projektów.

Pozycjonowanie i repozycjonowanie

“Każdy byt jest określony w czasie i przestrzeni.” Dotyczy to także marek i produktów w ich istnieniu na rynku. Zajmujemy się nadawaniu atrybutów markom w taki sposób, aby najefektywniej radziły sobie na rynku pośród konkurencji. Przy zmieniających się warunkach (co dziś jest sprawą “palącą” dla niektórych kategorii produktów i usług) “repozycjonujemy” je by były nadal skuteczne.

A

Zarządzanie procesem zmiany

Czy strategia jest nudna? Jest. Śmiertelnie. Dla pracowników, firmy, dla samej marki… Ale tylko, kiedy przynoszona jest na tacy przez zewnętrzną firmę i wdrażana “siłowo”… Dlatego w naszej pracy z klientem stosujemy zawsze nasze, wypracowane przez lata, metody kreatywnego i kolektywnego tworzenie strategii firmy, czy marki. Zawsze angażujemy kluczowych pracowników na każdym etapie pracy, tak aby na końcu każdy z nich czuł się współautorem koncepcji. Nie wiecie jakie pokłady kreatywności kryją się w nich! Od wielu lat szkolimy także firmy z zakresu marketingu, strategii marki i kreatywności zespołowej. Zobacz naszą ofertę moderowanych warsztatów strategicznych »

Strategie architektury marki i portfolio produktowego

Strategie architektury marki jest zarządzaniem zależnościami pomiędzy marką główną a pozostałymi markami, submarkami, liniami produktami. Zarządzanie takie daje optymalizację wydatków (np. reklamowych), pomaga dywersyfikować ryzyka rynkowe, dopasować ofertę do specyfiki różnych rynków.

Analizy i badania

Na potrzeby projektów naszych klientów prowadzimy makromarketingowe analizy rynkowe, analizy predykcyjne trendów rynkowych, badania semiotyki kulturowej, nadzorujemy konsumenckie  projekty badawcze. Nie jesteśmy ortodoksami rozległych, długotrwałych badań konsumenckich i wynikających z nich wniosków. Świat zmienia się za szybko i jest zbyt złożony by móc przewidzieć każdy szczegół. Dlatego wyznajemy zasadę “agile” – elastycznego i szybkiego dopasowywania się do rynku. I serfowania na jak największej fali trendów, które to da się wciąż przewidzieć.

 

dlaczego z nami?

20 lat doświadczenia wynikającego ze współpracy z największymi międzynarodowymi korporacjami. Co oznacza doświadczenie? Kilka tysięcy zrealizowanych projektów: strategi marketingowych, kampanii marketingowych 360°, aktywacji sprzedaży i działań wizerunkowych. Ponad 200 projektów wprowadzenia na rynek marek lub produktów.

Jako zespół jesteśmy mieszanką weteranów branży reklamowej i „młodej krwi”. Mamy doświadczenie i wiedzę zdobytą we współpracy z dużymi korporacjami, takimi jak Coty, Danone, Unilever, GlaxoSmithKline, Diageo, Philips, Nutricia, Peugeot. Wiemy “jak, kiedy i gdzie” i nie dlatego, że nam się wydaje, ale dlatego, że przećwiczyliśmy tysiące różnych scenariuszy z naszymi klientami. Za gigantyczne budżety na badania, testy, projekty pilotażowe.

Teraz TY możesz z tej wiedzy i doświadczenia przy tworzeniu strategi marketingowych skorzystać za ułamek jej wartości. 

Strategie marketingowe Brandico - BAILEYS Brand Support

Rozpocznijmy coś nowego
Say Hello!

Nie jesteś pewny, czy jesteśmy dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź to po prostu.  Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować. Wstępne konsultacje są całkowicie za darmo. Nie lubisz formularzy? Możesz więc wysłać wiadomość e-mail na adres hello@brandico.eu

6 + 8 =

Share This