O nas

“Jutro to dziś, tyle, że jutro”

Ten cytat z Mrożka dzisiaj ma jeszcze większą wagę znaczeniową. Nasz Świat, nie tylko biznesowy, znalazł się (w przyspieszonym trybie) przed wyzwaniem gigantycznej adaptacji do nowych warunków działania i myślenia – deglobalizacja rynków, szturm Sztucznej Inteligencji, “usieciowienie życia” konsumentów. Na rynku przetrwają tylko ci przedsiębiorcy, którzy będą potrafili być bardziej elastyczni, bardziej kreatywni, bardziej skuteczni. Wyprzedzając oczekiwania klientów i dając im to czego potrzebują, kiedy często nawet jeszcze nie zdając sobie o tym sprawy. Którzy będą o krok przed konkurencją. My jesteśmy po to by im w tym pomóc. Patrzymy na Świat taki, jaki będzie “jutro”.  “Jutro” zmian w mentalności konsumentów, ich priorytetach zakupowych, sposobach zamawiania produktów i usług. 

Jesteśmy też po to by dać nadzieję. Bo parafrazując chińskie przysłowie: “Kiedy wieje wiatr zmian, jedni stawiają mury, inni budują wiatraki”.

Zapraszamy do kontaktu. Wstępne konsultacje na temat Waszego biznesu są za darmo.

Zbudujmy go razem.

Jarek Goławski. Szef Strategii w Brandico

 

kluczowe osoby

Jako przedsiębiorcy i Zarząd agencji Brandico od 2010r. prowadzimy wszystkie nasze projekty biznesowe w nowoczesnym modelu “low asset management”, gdzie kluczowe, strategiczne dla działalności kompetencje są w zespole zatrudnionym na stałe, a inni członkowie zespołu są dobierani na potrzeby konkretnego projektu spośród naszych przyjaciół freelance’rów z całego Świata. Daje nam to kilka korzyści: utrzymanie atrakcyjnej cenowo oferty, dostępnej nie tylko dla dużych firm, ale także dla mniejszych, łącznie ze startup’ami. Naszym Klientom daje to najlepszy miks kompetencji zespołu, idealnie dopasowany do indywidualnych preferencji (np. w designie) i potrzeb konkretnego projektu. Nie płacą za sztucznie utrzymywane stanowiska w agencji.

Poza tym, w dzisiejszej sytuacji postcovidowej, nie ma lepszego modelu współpracy niż praca zdalna.

 

Jarek Goławski

Jarek Goławski

Head of Strategy

Bogusława Goławska

Bogusława Goławska

Dyrektor Zarządzająca

Nasza historia

Jesteśmy firmą rodzinną. Co nie jest powszechne w branży reklamowej. Zarząd i trzon kluczowych pracowników firmy stanowią Bogusława Goławska i Jarek Goławski. Oboje przeszliśmy długą drogę w swoich branżach – Bogusia w branży usług medycznych jako specjalistka od obsługi klienta i zarządzania, Jarek w branży marketingowej i nowych technologii jako strateg, analityk, Dyrektor Kreatywny i przedsiębiorca. 

Nasze korzenie sięgają roku 1997, kiedy Jarek Goławski założył swoje pierwsze studio branding’owe “Locostudio”.

Początki były wspaniałą przygodą pracy z klientami polskiego  showbussines’u takimi jak MTV, które przejmowało stację Atomic TV i potrzebowało rebrandingu i zwiększenia zasięgu marki,  Odyssey Concerts (obecnie Live Nation). Potem business zrobił się bardziej “poważny”, bo zaczęliśmy obsługiwać klientów takich jak Unilever, Real (Metro AG), a potem kolejne korporacje FMCG.

 

 

W międzyczasie powołana została spółka z o.o. pod marką “Brand Support”, która z czasem stała się jedną z liczących się niezależnych agencji w Polsce obsługując kilkudziesięciu największych międzynarodowych Klientów takich jak: Coty, Diageo, Danone, GSK, Peugeot, USP Zdrowie, Unilever i wielu innych. 

Agencja pod kierownictwem Jarka Goławskiego jako Dyrektora Strategiczno-Kreatywnego ( i współwłaściciela agencji) zdobyła kilka prestiżowych nagród w branży reklamowej – między innymi Effie Awards,  Golden Arrow czy Impactor.

 

 

 

W tym czasie powstał też bardzo silny dział digital marketingowy i IT, co pozwoliło wygrać kilka dużych przetargów na duże rozwiązania IT takie jak np. internetowy kanał dystrybucji dla PTC ERA (obecnie T-Mobile), czy dużą platformę do obsługi dealerów i klientów Peugeot Polska (oraz dziesiątki innych podobnych projektów).
Więcej o naszych projektach digital’owych możesz przeczytać tutaj» 

W grudniu 2014 roku Jarek Goławski sprzedał udziały Brand Support ówczesnym wspólnikom, którzy do dziś prowadzą Agencję pod tą marką, by za pozyskany kapitał zająć się nowymi wyzwaniami biznesowymi.

Przez kolejne kilka lat Jarek Goławski rozwijał nowe firmy niezwiązane z branżą reklamową (wynik zakazu konkurencji zawarty przy sprzedaży Agencji). Były to m.in współtworzenie Apple Paple – polskiej firmy produkującej i eksportującej niemal na cały świat wina owocowe, był odpowiedzialny za stworzenie innowacyjnej technologii interaktywnych, personalizowanych reklam telewizyjnych w Smarty (firma działająca na Bliskim Wschodzie i w Polsce). W Akademi Kreatywności (akademiakreatywnosci.com) szkolił polskiej firmy z zakresu kreatywności i innowacji w biznesie. W tym okresie biznesowo poznał rynek Bliskiego Wschodu, Chin, Tajwanu, rynek USA i krajów Europejskich budując m.in ekspansję Apple Paple (małej, niezależnej firmy z mikro budżetem) w tych krajach.
Nic tak nie uczy efektywności i skuteczności niż praca dla własnej firmy.

Brandico to nasza suma doświadczeń i wiedzy zebranej przez ponad 20 lat jako przedsiębiorcy i eksperci w swoich dziedzinach. 

Teraz chcemy się tym podzielić także z Tobą.

 

Rozpocznijmy coś nowego
Say Hello!

Nie jesteś pewny, czy jesteśmy dla Ciebie odpowiedni? Sprawdź to po prostu.  Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować. Wstępne konsultacje są całkowicie za darmo. Nie lubisz formularzy? Możesz więc wysłać wiadomość e-mail na adres hello@brandico.eu

4 + 14 =

Share This